Zdobądź pieniądze na wymarzony biznes

Finanse i ubezpieczenia 14

Fundusze Mikro

Każda osoba, która chcę rozpocząć swoją przygodę z biznesem, ma szansę skorzystać z oferty będącej podstawą działania Funduszu Mikro. Zgodnie z jego nadrzędnym celem statutowym, wspiera on nowo powstałe mikroprzedsiębiorstwa, dzięki udzielaniu nisko oprocentowanych pożyczek, na niezwykle preferencyjnych warunkach, możliwie największej liczbie nowych przedsiębiorców stawiających w biznesie dopiero pierwsze kroki. W przypadku otrzymania od Funduszu pożyczki na strat własnego przedsiębiorstwa, możemy uzyskać od 1000 do nawet 150 000 złotych.

Negocjowanie lokaty inwestycje(1)Negocjowanie lokaty inwestycje

Poszukując odpowiedniego kapitału, pozwalającego rozpocząć działalność gospodarczą, warto zainteresować się również, ofertą korzystnych pożyczek na start, oferowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. O pieniądze z tego typu pożyczki, mogą ubiegać się:

  • osoby bezrobotne do 25 roku życia;
  • osoby bezrobotne posiadające dyplom wyższej uczelni mające nie więcej niż 27 lat;
  • grupy osób młodych będące bezrobotne i zamierzające wspólnie otworzyć biznes;
  • pracodawcy mający zamiar stworzyć miejsca pracy dla bezrobotnych młodych osób.

Kwota pożyczki oferowanej przez BGK, nie może być większa niż 40 000 złotych na jedną osobę, a okres spłaty, tejże pożyczki, nie może przekroczyć 36 miesięcy. W przypadku problemów z płynnością, pożyczkobiorcy mają również możliwość odroczenia spłaty, na okres nie dłuższy niż pół roku.

Jak inwestować rodzaje funduszy

Alternatywą dla pożyczek, mogą być Aniołowie Biznesu. Są to osoby lub instytucje, które w zamian za ustaloną część udziałów w przedsiębiorstwie, inwestują własne środki. Na wsparcie finansowe od Business Angels, mogą liczyć zarazem biznesy we wstępnej fazie rozwoju, jak również rozwinięte już innowacyjne firmy. Aniołowie biznesu poszukują ciekawych pomysłów, ale przy wyborze, kierują się także tym, czy osoby które je przedstawiają, będą w stanie je prawidłowo zrealizować.

To wyłącznie niektóre z ewentualności pozyskania wsparcia finansowego. Osoby poszukujące środków na wejście w świat biznesu, mają co najmniej kilkanaście innych możliwości. W dzisiejszym świecie, łatwiej wiec o pozyskanie finansowania, niż o odpowiedni, perspektywiczny pomysł na biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *