Czy zlecać księgowość firmom zewnętrznym?

Finanse i ubezpieczenia 14
Już na etapie zakładania firmy wielu przyszłych przedsiębiorców zastanawia się nas skorzystaniem z profesjonalnej oferty biur rachunkowych. Okazuje się, że większość z nas skupiona jest na rzeczywistej działalności rzeczonej firmy, niekoniecznie mając wiedzę na temat kwestii związanych z jej księgowością czy rachunkowością.

Zgodnie z najnowszymi danymi, już ponad połowa małych i średnich przedsiębiorstw korzysta z usług biur rachunkowych na stałe. Oznacza to, że nie tylko zwraca się do tego rodzaju podmiotu w celu sporządzenia rocznego rozliczenia i bilansu firmy, ale także decyduje się na comiesięczną współpracę.

Trzeba przyznać, że outsourcing usług księgowych jest przede wszystkim tańszy aniżeli zatrudnienie na etat chociażby jednego pracownika, który zajmowałby się sprawami księgowymi w firmie. Ponadto usługi, na jakie zdecydujemy się skorzystać zostaną dopasowane odpowiednio do potrzeb firmy a tym samym nie płacimy za działalność księgowego, która nas nie dotyczy.

Co więcej, korzystając z usług biura rachunkowego możemy liczyć na doświadczenie jego pracowników, doradztwo i fachową, specjalistyczną wiedzę – to rzeczywiście istotne jeśli pod uwagę weźmiemy ciągle zmieniające się przepisy dotyczące rachunkowości i księgowości działalności gospodarczej.

Kolejna kwestia to oszczędność czasu. Dzięki biurom rachunkowym możemy zająć się rzeczywistą działalnością firmy nie tracąc czasu na sporządzanie rozliczeń czy bilansów. Możemy być również pewni najlepszego przygotowania w razie kontroli jednostek nadzorujących, na przykład Urzędu Skarbowego.

Pamiętajmy również, że biuro rachunkowe, które świadczy usługi w zakresie doradztwa finansowego może znacznie przyczynić się do zwiększania zysku z prowadzonej działalności. Eksperci niejednokrotnie wspomagają analizą finansową firmy, pomagają wyjść z kryzysu, utrzymać płynność czy pomnażać zgromadzony kapitał.

Tylko od nas zależy, z jakich usług biura rachunkowego będziemy korzystać. Oferta zostanie „uszyta” idealnie na miarę potrzeb prowadzonej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *