Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniu dla narciarzy?

Ubezpieczenie dla narciarzy

Coraz więcej osób uważa, że przed wyjazdem na narty warto wykupić ubezpieczenie. Działające w Polsce firmy ubezpieczeniowe mają dla narciarzy specjalne oferty, które mogą się pomiędzy sobą różnić zakresem proponowanej ochrony. Nie każda więc polisa będzie równie wartościowa. Jakie elementy ubezpieczenia koniecznie powinny znaleźć się w wybranej przez nas polisie?

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym powinno być jednym z elementów dobrej polisy. Uprawiając sporty zimowe musimy się liczyć z tym, że możemy wyrządzić krzywdę innym osobom, uszkodzić ich sprzęt narciarski itp. Osoba pokrzywdzona na pewno zechce od nas otrzymać odszkodowanie za poniesione szkody. Jeśli ubezpieczymy się wykupując polisę OC, to odszkodowanie zostanie wypłacone przez firmę ubezpieczeniową.

Narciarze ubezpieczenie zimowe

Ubezpieczenie NNW

Jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zapewnia uzyskanie odszkodowania na wypadek:

  • częściowego lub całkowitego uszczerbku na zdrowiu osoby ubezpieczonej;
  • udziału w wypadku;
  • wypadku zakończonego śmiercią osoby ubezpieczonej – odszkodowanie otrzymają bliscy zmarłej osoby.

Ubezpieczenie sprzętu i bagażu

To dodatkowy element polisy, na który warto się zdecydować. W życiu zdarzają się różne sytuacje, należą do nich także kradzieże nawet w dużych ośrodkach narciarskich. Nasz sprzęt może zginąć nawet z hotelowej przechowalni. Posiadając polisę ubezpieczyciel zapewni nam na czas urlopu zastępczy sprzęt, a po powrocie otrzymamy odszkodowanie. Nic więc nie będzie w stanie zepsuć nam pobytu.

OC NNW Zimowe ubezpieczenia

Wyjazd za granicę

W tym przypadku koniecznym elementem polisy jest także ubezpieczenie kosztów leczenia. W kraju możemy jeździć na nartach nie myśląc o kosztach związanych z leczeniem, kiedy nagle zachorujemy. Ale w zagranicznych ośrodkach narciarskich takie leczenie może nas drogo kosztować, zwłaszcza, że najczęściej nie ma w nich publicznych placówek służby zdrowia. Dlatego ubezpieczenie kosztów leczenia jest konieczne, jeśli nie chcemy za leczenie płacić z własnej kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *