W dzisiejszych czasach konto osobiste jest zupełnie darmowe, prawda? W praktyce okazuje się, że nie za bardzo, ponieważ niejeden posiadacz takiego rachunku dość regularnie dowiaduje się, że z jego rachunku potrącono określone sumy pieniędzy w związku z usługami, z jakich korzystał w banki. Z usługami, które miały być połączone kontem osobistym i tym samym miały być całkowicie darmowe, tak jak samo konto osobiste. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach niemal każde konto osobiste jest w pełni darmowe i jego podstawowa funkcjonalność jest w pełni nieodpłatna, ale zwykle wiąże się to z różnego rodzaju limitami, po przekroczeniu których lub po ich nieosiągnięciu naliczane są opłaty. Trzeba to zawsze brać pod uwagę.

Operacje zlecone

Banki najczęściej informują, że ich konto osobiste może być wykorzystywane przez Internet i operacje zlecane w systemie bankowości elektronicznej będą darmowe. Jest to jednak często ograniczone pewnymi warunkami dodatkowymi. Banki wykorzystujące tokeny autoryzacyjne mogą na przykład zaoferować swoim klientom możliwość otrzymania 5 tokenów w miesiącu, po czym wysłanie do klienta nowego tokenu będzie się już wiązało z niewielką opłatą. Sęk w tym, że nieraz każda sesja i każda czynność na stronie internetowej banku wymaga takiego tokena. Płatne są też karty kodów i podobne rozwiązania, a darmowe przelewy mogą nie obejmować niektórych rodzajów transakcji.

Sprawdź konta osobiste na stronie http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html

Ukryte opłaty na kontach osobistych

Czasami spotkać się można też z sytuacją, że konto osobiste oferuje nam wydanie karty bankomatowej bez żadnych kosztów. W takim przypadku ukrytych opłat może być bardzo wiele. Czasami zapłacimy za wydrukowanie potwierdzenia wybrania środków z bankomatu innych banków, czasami karta zostanie obciążona opłatą miesięczną, jeśli nie dokonamy transakcji na określoną kwotę, a w jeszcze innych przypadkach możemy spodziewać się opłat za wydanie karty po jej zagubieniu lub konieczności zapłacenia za nią w czasie wznawiania, kiedy poprzednia karta traci ważność. Dokładne przeczytanie całego cennika jest tutaj konieczne.