Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży
Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży

Ciąża jest bardzo szczególnym okresem w życiu kobiety. Współczesne kobiety bardzo rzadko decydują się spędzać ciążę siedząc wyłącznie w domu, bardzo chętnie więc podróżują także poza granice Polski. Czy w związku z tym, że są w ciąży mają powinny się dodatkowo ubezpieczyć? Czy działające w naszym kraju firmy ubezpieczeniowe sprzedają ubezpieczenie podróżne także kobietom w ciąży?

Karta EKUZ

Przyszłe mamy, które wybierają się na urlop w jednym z krajów należących do Unii Europejskiej oraz do Szwajcarii powinny zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wypoczywając na terenie jednego z tych państw przyszła mama będzie mogła korzystać z podstawowych świadczeń medycznych. Jednak karta EKUZ to niewystarczające zabezpieczenie dla przyszłej mamy.

Z jakich form ubezpieczenia podróżnego mogą skorzystać kobiety w ciąży?

Firmy ubezpieczeniowe mają do zaoferowania ciężarnym kobietom bardzo niewiele. W zdecydowanej większości oferują jedynie pomoc do trzydziestego drugiego tygodnia ciąży. Kobiety mogą więc liczyć na pokrycie kosztów związanych z przetransportowaniem do szpitala oraz na zwrot kosztów za jedną wizytę u lekarza. Rzadko, która firma ubezpieczeniowa zwraca kwotę wyższą niż sto euro. Poszczególne firmy ubezpieczeniowe mogą jednak zwracać większą kwotę, przed podpisaniem umowy warto więc porównać oferty kilku firm. Warto to zrobić, gdyż są także firmy, które decydują się pokrywać koszty związane z przedwczesnym porodem.

Ciąża mnoga

Tutaj sytuacja jest jeszcze bardziej trudna. Jeśli uda nam się znaleźć ubezpieczyciela, który sprzeda polisę kobiecie, która spodziewa się narodzin bliźniąt, to będzie to polisa zapewniająca ochronę maksymalnie do osiemnastego tygodnia ciąży. Kobiety w bardziej zaawansowanej ciąży bliźniaczej nie mają szansy na wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

Kobiety w ciąży zdecydowane na wyjazdy za granicę muszą pamiętać, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci im odszkodowanie tylko wtedy, jeśli nie istniały przeciwwskazania do odbycia takiej podróży.