Ile może Cię kosztować zły rachunek firmowy?

Inwestycje fundusze pieniadze 7

Bardzo duża liczba przedsiębiorców nie zapoznaje się dokładnie z ofertami banków na rachunek firmowy i niestety wybierają przeważnie konta, które są kompletnie niedopasowane do charakterystyki ich firmy. Co więcej, często jest tak, że z czasem dana działalność zmienia profil swojej działalności i wybrana wcześniej oferta rachunku jest niewystarczająca i niezgodna z wstępnymi oczekiwanymi.

Co daje dobre konto firmowe?

Przede wszystkim konto firmowe przyśpiesza zarządzanie finansami firmowymi, znacznie przyśpiesza dokonywanie zakupów, jak i również możliwe jest szybkie zaksięgowanie przelewów wewnętrznych i zewnętrznych. Oczywiście nie może ono być samo w sobie w jakikolwiek sposób obciążeniem dla budżetu firmowego. Nie da się zaprzeczyć, że finanse firmowe zależą w dużej mierze od szybkości obrotu pieniędzmi, a to właśnie na to ma wielki wpływ odpowiedni rachunek firmowy.

Finanse i ubezpieczenia

Zbyt rozbudowane konta firmowe

Jeśli skusi Cię oferta wypełniona sporymi możliwościami, to musisz się dobrze zastanowić, czy na pewno będziesz w stanie z nich korzystać. Nie ma bowiem sensu płacić za coś, co nie będzie Ci w żaden sposób potrzebne, a jest to najczęstszy błąd.

Gdzie można stracić pieniądze najłatwiej?

Wydawać by się mogło, że to samo prowadzenie rachunku generuje duże koszty, jednakże tak naprawdę to te najmniejsze wydatki, np. związane z wypłatami pieniędzy w bankomatach, przy realizacji przelewów, czy używaniu kart płatniczych mogą być znacznie większe. Obecnie można zauważyć, że zdecydowana większość banków podniosła ceny obsługi kasowej, aby jeszcze więcej przedsiębiorców korzystało z bankowości elektronicznej.

Finanse i ubezpieczenia

Jak wybierać?

Przede wszystkim skupić się na możliwie jak największych korzyściach, dzięki którym będziesz ze swojego konta zadowolony. Pomagają w tym wszystkim porównywarki kont oraz specjalne rankingi przygotowywane przez znane portale finansowe. To znacznie pomaga i warto poświęcić nieco swojego czasu, aby przenalizować poszczególne oferty, a następnie dobrać coś optymalnego dla siebie.

One thought on “Ile może Cię kosztować zły rachunek firmowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *