Jednostka uczestnictwa i fundusz parasolowy

fundusz parasolowy

Można zakupić dowolną ilość takich jednostek jednocześnie, pod warunkiem posiadania takiej kwoty która pokryje koszty tych jednostek. Jednostki funduszy mają różne ceny, jedne są droższe, inne są bardzo tanie. Czasami najlepsze fundusze zastrzegają sobie, że nie można kupić jednostki funduszu poniżej jej wartości. Jednostki danego funduszu są aktualizowane na bieżąco i codziennie wyceniane. Dlatego ważne jest kiedy nastąpiło kupno jednostek.

Finanse i ubezpieczenia

Ma to wpływ na przyszłe zyski. Jednostki uczestnictwa można zakupić oraz sprzedać. Sprzedaż następuje poprzez umorzenie jednostek i zamianę ich na gotówkę. Jednostki funduszu można także zamieniać na inne, kiedy widzimy, że sytuacja danego funduszu jest dla nas niezadowalająca. Za transakcje związane z kupnem lub sprzedażą jednostek pobierane są opłaty.

Czym jest fundusz parasolowy?

Fundusz parasolowy to taki rodzaj funduszu, w którym są umieszczone różne fundusze inwestycyjne. Ma to na celu uniknięcie ewentualnego podatku w razie umorzenia jednostek. Dzięki metodzie parasolowej można zamieniać jedne fundusze na inne, bez opłat. Jest to zaletą dla klientów, ponieważ przy niekorzystnej sytuacji można to zrobić kilka razy w roku i na dodatek za darmo. Wiele instytucji finansowych w swojej ofercie ma tę dodatkową usługę jakim jest fundusz parasolowy – skłania to klientów do zainwestowania właśnie u nich.

Banki i kredyty

Konstrukcja parasola została stworzona po to, aby było łatwiej podejmować decyzje inwestycyjne bez obaw o straty. Ponadto dzięki temu można chronić swój kapitał przenosząc środki z jednego funduszu do innego. Korzystanie z tej możliwości jest bardzo pomocne i może nawet pomóc w zarobieniu pieniędzy w funduszach, szczególnie gdy bacznie sprawdza się notowania funduszy. Fundusz parasolowy ma tę zaletę, iż płaci się od niego prowizje dopiero w momencie wypłacania pieniędzy z funduszu. Fundusz parasolowy może być stosowany w inwestycjach długoterminowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *