Ubezpieczenie rodziny, plan edukacyjny czy polisa posagowa?

Ubezpieczenie rodzinne

Ubezpieczenie na życie dla rodzin w podstawowym wariancie zapewnia ochronę na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, pomoc finansową w razie inwalidztwa i pobytu w szpitalu oraz dostęp do pakietu assistance dla całej rodziny. Umowa zawierana jest bez konieczności przeprowadzania badań lekarskich, zaś składka wynosi już od 1 zł dziennie. Dzięki 4 dostępnym pakietom, 2 zakresom ochrony oraz 3 wariantom sum świadczenia ubezpieczenie rodziny można dopasować do indywidualnych potrzeb, obejmując polisą partnera życiowego i jego dzieci (przy czym każde z nich otrzymuje odrębną sumę ubezpieczenia).

Banki i kredyty 1 1

Plan edukacyjny

Odrębnym rodzajem ubezpieczeń są polisy posagowe, które umożliwiają gromadzenie kapitału na przyszłość dziecka. Należy do nich indywidualne terminowe ubezpieczenie na dożycie z planem edukacyjnym, które umożliwia dziecku uzyskanie wykształcenia i zapewnia dobry start w dorosłe życie. Dzięki indywidualnemu planowi systematycznego oszczędzania możemy stopniowo gromadzić sumę na jeden z tych celów, w razie potrzeby zawierając umowy dodatkowe na wypadek śmierci wskutek wypadku lub zwolnienia ze składek z tytułu inwalidztwa. Część zgromadzonych środków można w każdej chwili wypłacić. Minimalny okres ubezpieczenia wynosi 5 lat, zaś maksymalny – 25. Częstotliwość uiszczania składki ustalamy indywidualnie.

Polisy posagowe dla dziecka

Coraz większą popularność wśród użytkowników zyskuje polisa posagowa dla dziecka, która pozwala zadbać o jego przyszłe bezpieczeństwo finansowe. Do wyboru mamy trzy warianty ubezpieczenia: standardowy, ochronny oraz inwestycyjny (z kilkoma dostępnymi funduszami kapitałowymi). Zgromadzone na koncie środki wypłacane są jednorazowo lub w formie renty w określonym w umowie czasie. Ochroną można objąć również współmałżonka, zabezpieczając jego i dziecko w razie nieszczęśliwego wypadku, poważnej choroby i inwalidztwa.

Ubezpieczenie rodzinne polisa posagowa

Ubezpieczenia rodzinne dostępne są również w formie polis grupowych, oferowanych w zakładach pracy. W ramach tych ubezpieczeń dostępne są często opcje, z których nie można skorzystać w ramach indywidualnego ubezpieczenia, jak np. ubezpieczenie na życie urodzenie dziecka. W ramach tej samej polisy może być dostępna ochrona na wypadek śmierci, choroby czy leczenia w szpitalu itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *