Kalkulator OC – porównywarka ubezpieczenia obowiązkowego

Finanse i ubezpieczenia

Popularność internetowych kalkulatorów z roku na rok wzrasta

Nie ma w tym nic dziwnego. Nie musimy już jechać do jednego czy drugiego agenta i prosić go o wyliczenie składki. Nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że włączymy komputer i wejdziemy w odpowiedni program. Przede wszystkim jednak warto mieć świadomość, że czym innym jest kalkulator a czym innym porównywarka. Kalkulator OC służy do sprawdzenia oferty jednego towarzystwa. Porównywarka to kilka lub kilkanaście kalkulatorów w jednym. Z jej pomocą poznamy propozycje ubezpieczenia pojazdu wielu ubezpieczycieli.

Inwestycje fundusze pieniadze 4

Samo użycie zarówno jednego, jak i drugiego narzędzia jest niezwykle proste i intuicyjne

Wystarczy zgodnie z poleceniami wypełniać kolejne pola formularza, co pozwoli nam ostatecznie dojść do ekranu ofert. Kalkulator obliczy nam wysokość składki w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, które udostępniło nam narzędzie. Porównywarka zaś poszereguje oferty od rozmaitych ubezpieczycieli od najtańszej do najdroższej. Kiedy zatem jesteśmy zainteresowani wykupieniem najtańszej oferty i nic nas więcej nie obchodzi, to wystarczy kliknąć dane okienko i wypełnić rubryki danymi pojazdu oraz właściciela. Chodzi tu o markę i model samochodu, moc silnika, przebieg, datę produkcji, a także numer PESEL, miejsce zamieszkania oraz stan cywilny właściciela.

Negocjowanie lokaty inwestycje

Na tym etapie wiele osób się zawaha, bo nie każdy z nas chcę podawać swoje dane przez Internet. Wielu z nas obawia się też wyłudzenia danych osobowych. Dlatego przede wszystkim upewnijmy się, czy strona jest szyfrowana. Gwarantuje to nam symbol kłódki obok adresu strony, który oznacza bezpieczne połączenie. O uczciwości danej strony świadczy też brak zapytań o dane osobowe na etapie przeliczania składki oraz możliwość bezpłatnego korzystania z porównywarki i kalkulatora i wycofania się z kalkulacji w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *