Ubezpieczenie mieszkania – o tym musisz pamiętać!
Ubezpieczenia

Ubezpieczenie mieszkania – o tym musisz pamiętać!

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania warto zrobić to za pośrednictwem blokera ubezpieczeniowego. Doświadczenia wielu ludzi pokazują, że jest to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie. Do agenta ubezpieczeniowego należy reprezentowanie i działaniu w imieniu tylko jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, dla którego pracuje.

Oczywistym jest więc, że będzie zachęcał do wykupienia ubezpieczenia w tym towarzystwie. Tymczasem broker ubezpieczeniowy nie jest związany stosunkiem pracy z żadnym towarzystwem i działa tylko i wyłącznie w imieniu klienta jako jego pełnomocnik.

Porównanie ofert

Wobec czego możemy liczyć na to, że bloker przedstawi nam oferty ubezpieczeń z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Pomoże nam w porównaniu i wybraniu odpowiedniej. Do jego zadań należeć będzie również pomoc w porównaniu i wybraniu odpowiednich. Pomoże nam również załatwić formalności związane z ubezpieczeniem, a w razie konieczności będzie aktywnie uczestniczył w procesie likwidacji szkód. Kolejną sprawą, o której należy pamiętać to jest fakt, że ofertę tego towarzystwa, które ma pewną sytuację finansową i w razie konieczności wypłaci nam odszkodowanie.

Zdarza się również, że ewentualne odszkodowanie trudno wyegzekwować czasami też w przypadku towarzystwa dużego, o dobrych wynikach finansowych. Przed podpisaniem umowy powinniśmy się więc zorientować, czy wybrany przez nas ubezpieczyciel jest rzetelny także na etapie likwidacji szkody, czy tylko w chwili, gdy wpłacamy składkę.

Zasięgnięcie opinii

Najlepiej jest więc zapytać o to brokera (ludzie z branży doskonale wiedzą, które towarzystwa unikają wypłaty odszkodowania) lub znajomych. Jeżeli nie możemy zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania w pełnym zakresie i musimy dokonać wyboru, to na pewno najważniejsze jest ubezpieczenie substancji mieszkaniowej od pożaru i innych zdarzeń losowych.  Podstawowym błędem jaki ludzie popełniają przy ubezpieczeniu mieszkania to ubezpieczenie tylko i wyłącznie wyposażenia mieszkania od kradzieży z włamaniem.

Tymczasem najważniejsze jest samo mieszkanie (mury), gdyż to ono stanowi o wartości naszego mienia. Nawet jeśli ukradną nam drogie wyposażenie mieszkania, to i tak strata finansowa jest w takiej sytuacji znacznie mniejsza niż w przypadku utraty mieszkania w wyniku pożaru czy innego zdarzenia losowego. Poza tym bez wyposażenia mieszkania można żyć, bez samego mieszkania – znacznie gorzej.