Sytuacje, w których ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne
Ubezpieczenia turystyczne

Sytuacje, w których ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne

Poprawa sytuacji materialnej i otwarte granice sprawiły, że jesteśmy narodem chętnie spędzającym wakacje poza granicami swojego kraju. Planując takie wakacje często zapominamy, że może nam się przydać ubezpieczenie turystyczne. Oto przykłady sytuacji, w których ubezpieczenie to okaże się niezbędne, a my będziemy żałować, że go nie posiadamy.

1.Nagła choroba

Może dla nas oznaczać bardzo duże koszty. Nie będą one aż tak bardzo wysokie, kiedy wyjedziemy do krajów należących do Unii Europejskiej. Zwrot przynajmniej części kosztów związanych z leczeniem w tych krajach jest możliwy nawet wtedy, kiedy wyjeżdżając zapomnieliśmy zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Gorzej jednak nasza sytuacja będzie wyglądać, kiedy zachorujemy na wczasach w Egipcie, Tunezji czy w innych krajach nie będących członkami wspólnoty europejskiej. Wtedy czekają nas olbrzymie koszty związane z pokryciem kosztów leczenia, czy z transportem do kraju, kiedy musimy do niego wrócić pod opieką personelu medycznego.

2.Skradzione dokumenty

Latem w znanych ośrodkach wypoczynkowych grasują kieszonkowcy. Kradzież nowego telefonu jest przykrą stratą, ale nie oznacza dla okradzionej osoby większych problemów. Ale ofiarą złodziei mogą paść także dokumenty. Posiadając polisę możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Firma ubezpieczeniowa pomoże nam zgłosić fakt kradzieży dokumentów właściwym władzom, zapewni nam także pomoc kiedy będziemy wyrabiać nowe dokumenty.

3.Rezygnacja z wycieczki

Rezygnując z wcześniej wykupionej wycieczki lub wczasów nie możemy liczyć na zwrot pieniędzy przez biuro podróży. Możemy jednak ubezpieczyć się na taką ewentualność i otrzymać zwrot przynajmniej części pieniędzy. Zwrotu tego dokona firma ubezpieczeniowa, w której ubezpieczyliśmy się na wypadek rezygnacji z wyjazdu.

Polisa turystyczna zapewnia nam spokojny urlop, pozwala uniknąć kłopotów w wielu nieprzyjemnych sytuacjach. Pamiętajmy, że ceny polis turystycznych nie są wygórowane, ale w wielu sytuacjach potrafią wybawić nas z kłopotów.