Jedzenie

Rodzaje pizzy, które cieszą się największą popularnością

Pizza to danie, które można przygotować z bardzo różnymi dodatkami. Menu większości pizzerii bardzo bogate. Jakie rodzaje pizzy zjemy w krakowskich pizzeriach, przekonamy się wchodząc na stronę https://www.pizzadominium.pl/lokale/krakow-rynek-glowny. Pamiętajmy, że są rodzaje pizzy, które znajdują się w karcie każdej pizzerii, która chce zasłużyć na miano dobrego lokalu. Zobaczmy, jaką pizzę koniecznie trzeba proponować gościom.

Klasyczne wersje pizzy

Klasyczne wersje pizzy powinny być podstawą menu w każdej dobrej pizzerii. Do klasycznych rodzajów pizzy, które każda szanująca się pizzeria powinna umieścić w swoim menu zaliczamy:

  • marinarę;
  • margheritę;
  • capriciosa.

Marinara to jeden z najstarszych rodzajów pizzy. Jej nazwa nawiązuje do marynarzy, którzy po wpłynięciu do portu w Neapolu zaspokajali swój głód prostą pizzą. Marinara oprócz ciasta zawiera tylko czosnek i oregano. Podaje się ją skropioną dobrą oliwą. Margherita to chyba najbardziej znana wersja pizzy. Jest najbardziej włoska, gdyż składa się ze składników, które tworzą włoską flagę: czerwonych pomidorów, białego sera mozzarella oraz zielonych listków bazylii. Podobnie jak marinarę, podaje się ją skropioną dobrej jakości oliwą. Najważniejszym składnikiem pizzy capriciosa jest szynka. We Włoszech używa się szynki parmeńskiej. Oprócz tego na wierzchu układa się grzyby, w polskich pizzeriach są to najczęściej pieczarki. Całość uzupełniają pomidory i mozzarella.

Rodzaje pizzy, które cieszą się największą popularnością

Pizza hawajska

Jest to danie, które powstało w Kanadzie. Pizza hawajska cieszy się popularnością w wielu krajach świata. Jedynym krajem, który nie uważa jej za godną uwagi są oczywiście Włochy. Pizza hawajska ma dość specyficzny smak. Dodatek ananasów sprawił, że jest on słodki. W skład tej pizzy wchodzi także szynka.

Wiele pizzerii wychodzi dzisiaj naprzeciw kulinarnym oczekiwaniom bardzo różnych klientów i wprowadza do menu także pizzę dla tych, którzy z różnych przyczyn nie jedzą dań mięsnych. W menu każdej dobrej pizzerii znajdziemy dzisiaj więc również pizzę wegetariańską.