Przecinarki: urządzenia przydatne nie tylko na budowie
Inwestycje

Przecinarki: urządzenia przydatne nie tylko na budowie

W budownictwie wykorzystywanych jest wiele różnorodnych sprzętów i urządzeń. Do tych, które są podstawowymi narzędziami do cięcia twardych materiałów należą przecinarki.

Materiały, które można ciąć przecinarkami

Przecinarki to urządzenia nie tylko bardzo wydajne, ale przede wszystkim uniwersalne. Lista materiałów, które można nimi ciąć jest stosunkowo długa. Przecinarki nadają się do cięcia między innymi: betonu, glazury, terakoty, kamienia naturalnego i sztucznego, asfaltu, płyt chodnikowych, kostki brukowej. Przecinarki sprawdzają się także do cięcia betonu zbrojonego oraz cegły.

Rodzaje przecinarek

Przecinarki to szeroka gama produktów. Na rynku dostępne są nie tylko ręczne przecinarki spalinowe, ale także elektryczne. Profesjonalne ręczne przecinarki używane są na budowach między innymi do precyzyjnego cięcia typu „flush cutting”. Niewielką przecinarką spalinową można ciąć bardzo precyzyjnie, w efekcie urządzenia te sprawdzają się między innymi do wycinania otworów w ścianach wykonanych z betonu lub cegły. Ręczne przecinarki spalinowe wykorzystuje nie tylko branża budowlana. Stanowią one wyposażenie straży pożarnej. Na rynku dostępne są także przecinarki elektryczne. Wśród nich można wyróżnić między innymi przecinarki stołowe. Ten typ przecinarek wykorzystywany jest głównie do cięcia glazury i terakoty.

Wysoka jakość wykonania

Prace, które wykonywane są przy betonie lub cegle należą do szczególnie ciężkich prac na placach budów. Przecinarki oczywiście znacząco ułatwiają wykonanie tych prac, ale z uwagi na bezpieczeństwo pracowników powinny to być urządzenia od najlepszych producentów. Renomowani producenci dokładają wszelkich starań, aby ich urządzenia były bezpieczne, łatwe w obsłudze i ergonomiczne. Stosują więc separatory pyłu, tłumiki, dbają o to, aby obudowa urządzenia była dobrze wyważona. Sięgają po trwałe osłony tarcz. Stosują także rozwiązania, które mają zmniejszyć poziom drgań. W efekcie można nimi pracować efektywnie przez długi czas bez zbędnych przerw i przestojów.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki/