Nowoczesny piec kaflowy

Piece kaflowe to jeden z tych reliktów, które zazwyczaj chcemy jak najszybciej zapomnieć, ale ku zdziwieniu sporej części osób, stary, dobry piec kaflowy przezywa właśnie swój renesans.

Coraz więcej osób decyduje się na zakładanie pieców kaflowych w swoich domach, a nawet w odpowiednio przygotowanych mieszkaniach. Szaleństwo? Nic z tych rzeczy.

Dlaczego piec kaflowy?

Kiedy spojrzy się na nowoczesny piec kaflowy, z miejsca zauważy się dwie rzeczy. Po pierwsze, będzie on miał ciekawy kształt. Będzie wyglądał niczym swoista wieżyczka z pięknie formowanych i różnorodnie barwionych kafli. Jest to wielka zaleta tego rozwiązania, ponieważ nie ma innej opcji, która byłaby w stanie zaoferować nam tego typu rustykalne wrażenia i przy okazji zaoferować także drugi element. Tym drugim elementem jest fakt, iż jeśli spojrzeć tylko na samo palenisko, piec kaflowy będzie wyglądał niczym kominek. Na jego froncie znajdziemy bowiem dużą lub bardzo dużą szybkę, za którą będzie się pięknie palił ogień. Jeśli nie patrzeć na inne elementy pieca, zasadzie dostajemy pełnoprawny kominek i możemy się nim cieszyć bez żadnych ograniczeń.

Idealne ogrzewanie jednego pomieszczenia

Piec kaflowy może posiadać swój płaszcz wodny, ale zazwyczaj nie stosuje się takiego rozwiązania. Zamiast niego właściciele pieców kaflowych nastawiają się po prostu na ogrzewanie jednego pomieszczenia za pomocą takiego rozwiązania. Jest to bardzo efektywne, ponieważ piece kaflowe oddają ciepło albo całą swoją powierzchnią, albo tą częścią powierzchni, którą sobie wybierzemy, ponieważ ten element można dość szeroko kontrolować. Warto też zauważyć, że ceny takich pieców są zaskakująco niskie, a potencjalne problemy z nimi związane wręcz niezauważalne. W tym względzie mają wyraźną przewagę nad klasycznymi kominkami i chociaż jeszcze cały czas są zdecydowanie mniej popularne od swoich sławnych odpowiedników, ich popularność non stop rośnie. W niedługim czasie na pewno zaczną trafiać znacznie szerzej do mediów, a potem do większej ilości domów.