Główne zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego
Ubezpieczenia

Główne zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe zyskuje obecnie coraz większą popularność zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm. Na rosnącą popularność tego produktu w znacznym stopniu wpływa niezadowolenie z usług publicznej służby zdrowia, wynikające m.in. z trudności w zapisaniu się do wybranego lekarza, konieczności długotrwałego czekania w kolejce itp. Jakie zalety w odniesieniu do tych problemów posiada prywatna opieka medyczna?

Najważniejszą korzyścią z posiadania dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego jest nieograniczony dostęp do opieki medycznej. W razie choroby zyskujemy gwarancję natychmiastowej wizyty u lekarza i nie musimy obawiać się, że będziemy długo czekać w kolejce albo starać się o skierowania.

Wybór placówek

Możemy korzystać ponadto z większej liczby placówek zdrowotnych, zlokalizowanych na terenie całej Polski: jeśli zdarzy się więc, że zachorujemy podczas wyjazdu, wizyta u miejscowego lekarza nie będzie stanowiła żadnego problemu. Co istotne, przystąpienie do polisy nie jest związane z koniecznością przeprowadzania badań lekarskich: może ją wykupić każda osoba, która nie ukończyła 65. roku życia.

Dostęp do badań diagnostycznych

Poza specjalistycznymi poradami i świadczeniami zdrowotnymi prywatne ubezpieczenie medyczne umożliwia również korzystanie z badań diagnostyczno–laboratoryjnych, co obniża tym samym koszty leczenia. Taką samą ochroną możemy objąć w ramach specjalnego pakietu całą naszą rodzinę, dodatkowo wykupując usługę rehabilitacji medycznej lub leczenia chirurgicznego –  dotyczy to jednego z określonych zabiegów. Takie ubezpieczenie szpitalne zapewni nam kompleksową ochronę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Bardzo ważną zaletą polisy jest także dostęp do całodobowej infolinii medycznej oraz usług assistance, obejmujących m.in. transport z i do szpitala, dostarczenie leków, opiekę pielęgniarską po hospitalizacji, organizację wizyty u psychologa w razie trudnej sytuacji itp. W ten sposób prywatny abonament medyczny pokrywa koszty wszystkich podstawowych usług w zakresie ochrony zdrowotnej. Decydując się na to ubezpieczenie, zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa dla siebie i swoich najbliższych.