Czy warto dopłacić do lepszego OC?
Finanse

Czy warto dopłacić do lepszego OC?

Ubezpieczenie OC dla kierowców to ubezpieczenie obowiązkowe. Związane jest to po prostu z tym, że kiedy wyjeżdżamy na drogę, możemy narobić poważnych szkód, których naprawienie może przekraczać nasze możliwości. W związku z tym konieczne było zabezpieczenie interesu ofiar, co na celu ma właśnie ubezpieczenie OC. W związku z tym, że jest to ubezpieczenie, z którego tak naprawdę będą korzystać osoby trzecie i my nie będziemy mieli w związku z nim żadnych dodatkowych obowiązków, poza opłaceniem składki oczywiście, zwykło się twierdzić, że ubezpieczenie to jest jedynie kosztem. Należy wybrać najtańsze ubezpieczenie OC i o nim zapomnieć. Sęk w tym, że nie jest to do końca prawda.

Droższe OC, tańsze inne ubezpieczenia

Jako ubezpieczenie obligatoryjne, ubezpieczenie OC nie cieszy się wielką popularnością, pomimo jego masowego kupowania. Zazwyczaj szukamy najtańszej opcji i wybieramy to OC komunikacyjne, za które zapłacimy po prostu najmniej. Rozsądne. Ale nie do końca. Coraz więcej ubezpieczycieli oferuje bowiem OC komunikacyjne wraz z całym pakietem ubezpieczeń, w ramach którego dostaniemy jeszcze co najmniej klasyczne ubezpieczenie AC, ubezpieczenie NNW, a także dodatkowe elementy, takie jak Assistance czy dodatkowe ubezpieczenie szyb. W związku z tym będziemy kupować nie tyle samo ubezpieczenie OC komunikacyjne, co cały pakiet ubezpieczeń i cena samego OC rozpłynie się w łącznym koszcie ochrony ubezpieczeniowej.

Drogie OC, tańsze inne opcje

Coraz większa część kierowców nie jest zainteresowana jedynie najbardziej podstawową ochroną ubezpieczeniową. Chcą oni więcej. Dlatego właśnie popularne stają się pakiety ubezpieczeniowe. Kiedy jesteśmy zainteresowani takim rozwiązaniem, nie powinniśmy szukać najtańszego ubezpieczenia OC, ponieważ w takiej sytuacji pojawić się może bardzo niekorzystna cena innych ubezpieczeń lub złe warunki tych ubezpieczeń. Naszą strategią powinno być raczej poszukiwanie dobrego ubezpieczenia, a potem sprawdzanie, ile realnie będzie nas ono kosztowało.

Zapraszamy na https://www.mtu24.pl/