Skuteczna ochrona Twojego konta bankowego

Niestety z roku na rok hakerzy mają coraz lepsze sposoby na to, aby włamywać się do kont bankowych i przejmować pieniądze ich właścicieli. Dlatego też, jeśli korzystasz z bankowości online, to musisz się liczyć z tym, aby jak najlepiej zadbać o swoje pieniądze i ochronę mienia. To bardzo ważne, gdyż tylko wtedy będziesz miał pewność co do tego, iż Twoja gotówka jest bezpieczna i nic jej nie grozi.Tylko w zeszłym roku dokonano kilku tysięcy kradzieży pieniędzy z kont bankowych i co więcej, zdecydowana większość tych kradzieży była z winy użytkowników kont, którzy nieostrożnie obchodzili się z hasłami i loginami do bankowości elektronicznej, czy też zapisywali numery PIN do kart w widocznych miejscach.

Jak należy się skutecznie zabezpieczać przed kradzieżą?

Przede wszystkim musisz zapamiętać sobie, aby nie logować się na swoje konta bankowe w publicznej sieci Wi-Fi, bowiem może ona być „nasłuchiwana” przez hakera, który będzie w stanie wyciągnąć z danych nasz login i hasło do banku. Kolejna sprawa to unikanie komputerów publicznych do korzystania z bankowości elektronicznej. Nigdy bowiem nie masz pewności, iż ktoś wcześniej nie zainstalował tam specjalnego programu, który niepostrzeżenie będzie przechwytywał wszystko, co się wpisuje na klawiaturze.

Weryfikacja linków

W żądnym wypadku nie klikaj w podejrzane linki, ani nie podawać nikomu swoich haseł. Często jest tak, że hakerzy podszywają się pod pracownika z banku i wysyłają nam e-mail z prośbą o podanie wszystkich swoich danych, aby można było je zweryfikować. Prawda jest jednak taka, że bank nigdy nie poprosi Cię o żadne dodatkowe dane, gdyż byłoby to niezgodne z prawem.Jeśli logujesz się do banku to zwróć również uwagę, czy w pasku adresu przeglądarki widnieje przedrostek https://, bowiem to oznacza, że połączenie jest szyfrowane i bezpieczne. Jeśli nie ma czegoś takiego, to musisz liczyć się z tym, że to może być strona stworzona przez przestępców celem wyłudzenia danych od nieświadomych niczego użytkowników.