Porady dotyczące produktów oszczędnościowych

Porady dotyczące produktów oszczędnościowych

Oszczędność 700 zł realizowana każdego miesiąca pozwala w okresie 10 lat zebrać atrakcyjną kwotę. Tyle, że aby zyski mogły być rzeczywiście pokaźne eksperci radzą dywersyfikację, która polega na podziale oszczędzanej kwoty na różne instrumenty i fundusze, z których część charakteryzuje się większym ryzykiem a pozostałe niskim.

Konto oszczędnościowe to może być jeden z produktów bankowych, po który warto jest sięgnąć. Trzeba również zdawać sobie sprawę z faktu, że największą swobodę dotyczącą dostępu do środków zapewnia lokata bankowa i fundusze inwestycyjne.

Lokaty bankowe

Jeżeli chodzi o lokaty bankowe to istnieją pewne minimalne kwoty wpłat a banki przewidują przepadek odsetek w razie jej zerwania przed terminem. Tym to rozwiązanie różni się od konta oszczędnościowego, które z kolei daje ciągły dostęp do zgromadzonych środków pieniężnych. Ze względu na tryb regularnych wpłat, jaki miałby miejsce w Twoim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będą fundusze inwestycyjne przy czym należy pamiętać o wspomnianej dywersyfikacji portfela. Dla ułatwienia doboru funduszy polecane jest rozważenie produktu ubezpieczeniowego polegającego na regularnych wpłatach, w których dostępne są określone portfele inwestycyjne charakteryzujące się zdefiniowaną strategią zarządzania, która polega na inwestowaniu zebranych środków w różne instrumenty i fundusze.

Dokładnie przemyśl

Porady dotyczące produktów oszczędnościowychTrzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, by produkt trwał maksymalnie 10 lat i czy Warunki Ogólne ubezpieczenia przewidują możliwość wcześniejszego wykupu środków. Konto bankowe za darmo to jedno z tych rozwiązań, które należy dokładnie przemyśleć zanim zapadnie przez nas decyzja o wyborze konkretnego produktu. Konto bankowe przez internet to jedna z tych opcji, którą obecnie można założyć z dowolnego miejsca. Nic więc dziwnego, że podobne rozwiązania cieszą się dużym zainteresowaniem. Pomoc w wyborze określonego produktu finansowego będzie świadczyć doradca bankowy, którego zadaniem będzie wsparcie w doborze idealnego rozwiązania. Zdając sobie sprawę z możliwości oferowanych przez rynek znacznie prościej będzie nam podjąć decyzję odnośnie wyboru najlepszego wariantu ze wszystkich dostępnych.