Oprocentowanie i prowizja od kredytu

Oprocentowanie i prowizja od kredytu

Kiedy decydujemy się na kredyt, to jasną sprawą jest, że musimy go oddać znacznie więcej, niż pożyczyliśmy. Kwoty są różne, czasami jest to zaledwie 5%, innym razem natomiast 12% lub nawet 22%. Oczywiste jest też, że im wyższe jest oprocentowanie od danego kredytu, tym mniej jest on dla nas korzystny. Dlatego też dla nas, jako dla klientów powinno być ważne to, żeby oprocentowanie danego kredytu było jak najniższe. Wtedy to będziemy mogli mówić o tym, że zapłacimy mniej i będzie to dla nas po prostu korzystna oferta. Natomiast w momencie, kiedy kredyt na auto byłby wysoko oprocentowany, to siłą rzeczy byłoby też tak, że musielibyśmy za niego oddać znacznie więcej.

Oprocentowanie i prowizja od kredytuTanie kredytowanie

Dla klientów najważniejsze jest to, żeby kredyt był tani. Wszak każdy z nas chce po prostu płacić mniej i to nie jest wcale dziwne. Oprócz oprocentowania przy kredytach mamy także prowizję, która jak wiemy bywa różna. Raz przykładowo kredyt ma duże oprocentowanie, ale nie ma przy nim prowizji. Innym razem natomiast prowizja jest wysoka, ale oprocentowanie jest bardzo niskie albo wręcz nie ma go w ogóle. To stawia sprawę w całkiem innym świetle. Dlatego też taki kredyt na samochód używany lub na mieszkanie, który będzie miał niskie oprocentowanie i niską prowizję, będzie po prostu kredytem najlepszym.

Korzystne warunki spłaty

Czasami dla stałych klientów danego banku oferowane są znacznie korzystniejsze warunki spłaty, więc prowizja i wysokość raty są po prostu niższe. Kiedy natomiast bierzemy kredyt po raz pierwszy, to zrozumiałe jest, że dla banku jesteśmy osobami nieznanymi, czyli oferuje nam on wyższe oprocentowanie i wyższą ratę kredytu. Dlatego też dobrze jest się trzymać jednego banku i w nim działać przez cały czas. Dzięki temu mamy pewność, że dostaniemy tani kredyt gotówkowy, znacznie tańszy niż w innych bankach przy takich samych możliwościach. To natomiast przekłada się automatycznie na to, że będziemy mogli płacić mniej za kredyt i zaoszczędzimy. Kredyt to nie jest dzisiaj koniec świata, wręcz przeciwnie, to szansa na to, żeby po prostu poprawić swoją jakość życia i mieć więcej, niż mamy do tej pory, a to jak wiadomo jest ważne dla każdego człowieka.