Oblicz OC przy użyciu kalkulatora online

Koszt ubezpieczenia może w wielu przypadkach stanowić zdecydowaną większość wydatków związanych z zakupem i utrzymaniem samochodu. Składka rośnie jeszcze bardziej, jeśli wybierzemy opcjonalne ubezpieczenie AC, a także różnego rodzaju opcje dodatkowe.

Wykorzystując kalkulator OC / AC jesteśmy w stanie wcześniej określić wysokość opłaty, a także od razu przygotować i opłacić polisę.

Kalkulator OC / AC: twój wirtualny agent ubezpieczeniowy

Podczas zawierania w dzisiejszych czasach tak nieskomplikowanego ubezpieczenia, jak OC samochodu, kontakt z prawdziwym agentem ubezpieczeniowym może zostać zredukowany do minimum. Wszystko za sprawą rozwoju technologii i wprowadzenia przez licznych ubezpieczycieli specjalnych kalkulatorów online, dzięki którym jesteśmy w stanie nie tylko oszacować wysokość corocznej opłaty za polisę, ale i od razu zlecić jej wystawienie, a następnie ją opłacić (również przez Internet).

Skorzystaj z kalkulatora https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Do poprawnego obliczenia stawki ubezpieczenia OC, kalkulator potrzebuje jednak uzyskać od nas pewne dane. Podczas wypełniania pierwszej części specjalnego, internetowego formularza zostaniemy poproszeni o informacje dotyczące ubezpieczanego pojazdu. Choć zapewne nie każdy kierowca zna je na pamięć, wszystkie one znajdują się w dowodzie rejestracyjnym. Mowa tu zarówno o danych zupełnie podstawowych, takich jak marka i model samochodu (na przykład Toyota Avensis), jak i bardziej szczegółowych – typie nadwozia i pojemności silnika.

Druga część formularza zawiera zwykle pytania o nas samych – nasz wiek, okres bezszkodowej jazdy, datę ostatniej szkody (jeśli wystąpiła w ciągu ostatnich kilku lat) itp.

Oblicz OC i wykup polisę

Jeśli wszystkie dane wpisaliśmy poprawnie, kalkulator OC / AC zaproponuje nam wyliczoną na ich podstawie stawkę. W przypadku, gdy okaże się ona zgodna z naszymi oczekiwaniami i zdecydujemy się ją zaakceptować, będziemy mieli możliwość zawarcia polisy oraz jej opłacenia. Wśród dozwolonych kanałów płatności znajdziemy zarówno możliwość użycia karty kredytowej, jak również tzw. szybkie przelewy.