Inwestycje w sektorze produktów i usług konsumpcyjnych

Konsolidacja kredytu – warunki

Żeby dostać kredyt w banku, trzeba spełnić określone warunki. Podstawą jest zaświadczanie o osiąganych dochodach i aktualna umowa o pracę.

W każdym przypadku bardzo ważna jest też informacje dotyczące tego, czy aktualnie posiada się jakieś zadłużenie, na jakim jest ono poziomie i jak wygląda jego spłacanie. Głównie chodzi o to, czy raty są płacone w terminie, czy z opóźnieniami. Na podstawie tych informacji ustalana jest tak zwana wiarygodność finansowa, która decyduje o tym, czy dany kredyt zostanie przyznany, czy też nie. W praktyce okazuje się, że niewielu ludzi taką posiada, bo banki przyznają kredyty dość rygorystycznie. Tym bardziej, jeśli dotyczą one wnioskowania o wysokie sumy. W takich przypadkach sytuacja finansowa wnioskodawcy musi być lepsza niż dobra.

Spłata długu

 

Wszystko to skupia się i dąży ku temu, że bank musi mieć pewność, z taki kredyt zostanie spłacony i że ze spłatą nie będzie żadnego problemu. Nie raz i nie dwa zdarzyło się już bowiem, że banki mały problemy z odzyskaniem pieniędzy, bo ludzie zaprzestali spłacać swoje długi. Takie sytuacje zawsze jednak mają swoje głębokie i poważne przyczyny. Nie zawsze bowiem wynikają one z niechęci osób, które kredyt spłacając. Czasem przyczynia się ku temu zmiana sytuacji finansowej.

Niemożność spłaty

 

Wystarczy przecież utrata pracy, żeby raty kredytowe przestały być spłacane lub żeby opłacano je z opóźnieniem. W takich sytuacjach ludzie bardzo często decydują się na małe pożyczki pozabankowe, żeby tylko móc spłacać zaciągnięty kredyt w banku. To niestety nie poprawia ich sytuacji. Wręcz przeciwnie. Z czasem staje się ona gorsza i jedynym co może im w takiej sytuacji pomóc, jest kredyt konsolidacyjny. Dzięki takiemu kredytowi wszystkie dotychczasowe długi zostają spłacone i dzięki temu związane z nimi koszty nie narastają. Jeśli ludzie mają trudną sytuację finansową, to bank, który skonsolidował im kredyt, odracza im w czasie termin rozpoczęcia jego spłacania. Czasem jest to kilka miesięcy, czasem pół roku. Jest to czas, jaki ludzie dostają na to, żeby odnaleźć się w nowej rzeczywistości i próbować znaleźć sobie wyjście z patowej sytuacji.