Gdzie założyć konto internetowe?

Gdzie założyć konto internetowe?

Wybór zarówno banku, jak i samego konta osobistego to decyzja na wiele lat. Oczywiście można zawsze zmienić bank, jednak znacznie lepiej jest już na początku dokładnie przemyśleć decyzję i zrobić wszystko, aby dokonać właściwego wyboru. W końcu na rynku mamy możliwość skorzystania z ofert banków wirtualnych i realnych.

W banku wirtualnym wszystkie czynności można wykonywać przez Internet, a wszelkie opłaty są albo niższe, niż w banku tradycyjnym, albo nie ma ich wcale.

Konta internetowe

Z kolei w tym tradycyjnym zawsze będzie nieco drożej, ale takie banki posiadają też specjalny rodzaj kont internetowych, które obsługuje się wyłącznie online. Warto dodać, że większość z nich pobiera niższe opłaty bądź w ogóle ich nie pobiera. Dużą wadą kont internetowych, czy banku wirtualnego jest jednak to, że w przypadku awarii Internetu albo też przeciążenia serwerów nie będziemy mieć możliwości dostania swoich pieniędzy. Duże znaczenie ma również ilość placówek lub bankomatów danego banku w okolicach twojego miejsca zamieszkania, czy pracy. Jeżeli przyzwyczajony jesteś do tego, że większość przelewów zlecasz w oddziale banku to warto zadbać o to, aby jego oddział znajdował się w bliskiej okolicy.

Funkcjonowanie konta

Gdzie założyć konto internetowe?Sprawdź również wszelkie opłaty, które powiązane są z funkcjonowaniem konta, jak opłaty za jego prowadzenie, za kartę, za wydanie duplikatu karty, odsetki za debet, opłaty za przelewy, oprocentowanie konta itp. Dokładnie sprawdzaj wszelkie dostępne promocje. W zasadzie to się nie zdarza się, ale bywają sytuacje kiedy można pominąć istotną kwestię napisaną drobnym druczkiem – a takie informacje są zawsze najważniejsze. Często pozornie wspaniała oferta jest otoczona licznymi uwarunkowaniami. Zachęcani jesteśmy do skorzystania z rozwiązania o niezwykle dużym oprocentowaniu rachunku, ale tylko przez kilka pierwszych miesięcy po jego otwarciu. Ponadto konto bankowe bardzo często posiada przelewy za darmo, jednak po czasie okazuje się, że tylko w ramach jakiegoś limitu. Spotykany równie często jest brak opłat za konto, ale tylko przy określonych miesięcznych obrotach.