Darmowe pieniądze od banku

Darmowe pieniądze od banku

Górny limit pożyczki w koncie oferowanym przez jeden z banków działających na rynku to 7,5 tysiąca złotych, i musi być ona spłacona od trzech miesięcy do dwóch lat. Bank zapewnia, że to kredyt bez zbędnych prowizji, odsetek i dodatkowych opłat .

Nie mniej jednak jest to możliwe dopiero, gdy klient założy jedno z czterech oferowanych przez bank kont osobistych.

Transakcje miesięczne

Wtedy to możliwe będzie przelewanie na nie pełnego wynagrodzenia i przez to możliwe będzie realizowanie miesięcznie trzech transakcji bezgotówkowych za pomocą takiego narzędzia jak karta debetowa. Czy to się jednak opłaca? Okazuje się, że tak! Zaciągając pożyczkę na 5 tys. zł netto po roku klient wewnętrzny oddać bankowi – przeciętnie – musi prawie 600 złotych więcej, zaś klient zewnętrzny – jeszcze kilkadziesiąt złotych więcej. Oferta banku znajdzie wielu amatorów, którzy nieoprocentowany kredyt albo będą w stanie wykorzystać na konsumpcję lub nawet założą lokatę i zarobią na odsetkach. Nie będą to oczywiście wielkie sumy, ale niewątpliwie – będzie to czysty zysk. Nieoprocentowanym kredytem kuszą również inne instytucje finansowe. W niektórych bankach klient ma uruchomiony limit kredytowy w koncie osobistym i może skorzystać z nieoprocentowanego zadłużenia przez siedem dowolnych (niekoniecznie następujących po sobie) dni w miesiącu.

Bez odsetek

Darmowe pieniądze od bankuJeszcze inny pozwala swoim klientom zapożyczyć się bez odsetek na kwotę do tysiąca złotych. Aby skorzystać z nieoprocentowanego zadłużenia w każdym z czterech banków najpierw należy uruchomić kredyt odnawialny. W wyjątkowo korzystnej sytuacji są klienci, którzy podobny kredyt już mają. Jednak w takim przypadku raczej trudno mówić o sensowności pożyczania z banku pieniędzy i lokowania ich na jedno czy kilkudniowych lokatach. Tylko wtedy takie operacje mogłyby mieć ekonomiczny sens. Niedotrzymanie przez klienta warunków – np. spóźnienie się o jeden dzień z przelaniem pieniędzy na konto – powoduje przykre konsekwencje w postaci naliczenia odsetek od sumy pożyczonych od banku pieniędzy. Warto pamiętać, że darmowe kredyty są zabiegiem marketingowym.